Vivo X100 Ultra uydu iletişim sürümü yolda!

Vivo‘nun yeni akıllı telefon modeli X100 Ultra, ileri teknolojiyle donatılmış iki versiyonla piyasaya sürülecek. İlk model standart 5G destekli bir yapıya sahipken, diğer model ise uydu bağlantısı özelliğiyle dikkat çekiyor. 5G destekli versiyon olan V2366GA modeli, Çin’deki sertifikasyon kurumlarından 3C ve MIIT onayını almış durumda. Uydu bağlantılı versiyon olan V2366HA ise yakın zamanda aynı kurumlar tarafından onaylandı.

Vivo X100 Ultra uydu bağlantılı modeli, aynı zamanda 80W hızlı şarj desteği sunan V8073L0A1-CN / V8073L0E0-CN model güç adaptörüyle gelecek. Standart modelin de benzer bir hızlı şarj desteği sunması bekleniyor. Bu telefon, Tiantong uydu bağlantısını destekleyerek Vivo’nun bu alandaki ilk telefonu olma özelliğini taşıyor. Çin pazarında uydu telefon görüşmeleri yapabilen diğer telefonlar arasında Mate 60 Pro+, Xiaomi 14 Ultra, Oppo Find X7 Ultra ve Huawei P70 Ultra bulunuyor.

Vivo X100 Ultra uydu iletişim sürümü yolda!

Xiaomi’nin 2405AVPB7C model koduna sahip gizemli bir cihazı da MIIT onayı aldı. Bu cihazın, Vivo telefonun aksine hücresel bağlantı desteği bulunmamakla birlikte, Android işletim sistemi üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu durum, cihazın akıllı telefon mu yoksa başka bir türde bir cihaz mı olduğu konusunda kesin bir bilgi olmamasına neden oluyor.

Vivo X100 Ultra‘nın tasarımı, Weibo üzerinde yayınlanan resmi bir posterle ortaya çıktı. Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili bu telefonun, Vivo X100s ile birlikte bu ay sonunda Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. X100s‘in, dünyanın ilk Dimensity 9300 Plus işlemcili telefonu olarak tanıtılması öngörülüyor. Bu cihazların Çin dışındaki pazarlara ne zaman sunulacağı ise henüz netlik kazanmamış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x