Ahmet Hakan’dan Ersan Şen’e: Tüccar avukat

Hürriyet’in genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, ehliyetsiz kullandığı araçla trafik kazası yapıp Oğuz Murat Aci’nin ölümüne sebep olan oğlunu yurt dışına kaçıran ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tarafından yakalandığı açıklanan yazar Eylem Tok’un dava dosyasını alma sorusuna “Şartlar uygun olursa alabilirim” yanıtını veren avukat Erşan Şen’e “tüccar” dedi.

Ahmet Hakan, köşesinde şunları kaydetti:

“Herkesin savunmaya hakkı vardır. Amenna! Avukat, savunduklarıyla özdeşleştirilemez. Şüphesiz! Fakat avukatlar ile tüccarlar arasında bir fark da olmalıdır. Eskiden terzilerin kapısında ‘tüccar terzi’ yazardı. ‘Şartlarda anlaşırsak olur’ diyerek Eylem Tok ve oğlunu savunabileceğini söyleyen Ersan Şen, yazıhanesinin kapısına ‘tüccar avukat’ yazarsa… Diğer avukatlardan farkını ortaya koymuş olur.”

NE OLDU

6 Şubat depremlerinde yıkılan apartmanların müteahhitlerini savunmasıyla gündeme gelen avukat Ersan Şen, canlı yayında kendisine sorulan “Eylem Tok gelse oğlunun davasını alır mısınız?” sorusuna “Şartlarda anlaşırsak neden olmasın?” dedi. Şen, kendisini imamlara benzeterek “Beni imam gibi düşünün ya gömüp dua edersin ya da kaldırırsın.” şeklinde konuştu.

Ersan Şen’den Eylem Tok sorusuna yanıt: Şartlarda anlaşırsak olurGüncel

“ŞEREFSİZ, AŞAĞILIK ADAM”

En son Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde 6 Şubat depremleri sırasında Gaziantep’te yıkılan ve 51 kişinin can verdiği Furkan Apartmanı davasında savunduğu firari iki müteahhit Hasan Hüseyin Sever ile Abdullah Devrim Sever için tutuklanmama güvencesi ve kırmızı bültenin kaldırılmasını isteyen Ersan Şen, duruşma çıkışında yakınlarını kaybeden öfkeli kalabalığın “Şerefsiz, aşağılık adam.” sözlerine maruz kaldı ve polis kontrolünde adliyeden çıkarıldı.

Deprem davasında ortalık karıştı… Ersan Şen polis korumasıyla aracına binebildiGüncel
Kılıçdaroğlu aparatları görev başında: Hayal ürünü iddiaya ‘kulis’ dedilerSiyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x